Language: PLENDEHU

Konferencja naukowa „Kultura religijna i społeczna Małopolski od XIII do XVI wieku"

2011-05-22

W piątek i w sobotę w tarnowskim Ratuszu odbyła się Konferencja naukowa „Kultura religijna i społeczna Małopolski od XIII do XVI wieku" realizowana w ramach projektu „Jesień średniowiecza - wiosna renesansu - cykl wydarzeń kulturalno-naukowych" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013 oraz ze środków Województwa Małopolskiego.

 

Konferencja poruszała zagadnienia związane z historią kultury materialnej oraz duchowej schyłku średniowiecza oraz początku renesansu. Organizatorom udało się zaprosić młodych badaczy średniowiecza i epoki nowożytnej, prowadzących swe badania przede wszystkim w katedrach i instytutach prężnych ośrodków akademickich oraz naukowych w Polsce. Głównym celem konferencji była integracja młodego środowiska naukowego. Konferencja stworzyła także możliwość prezentacji dotychczasowych badań naukowych. W dwudniowej konferencji udział wzięli naukowcy związani z uniwersytetami w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Kielcach.

Wystąpienia miały charakter naukowy a ich treść i dyskusja, która wywiązała się po ich wygłoszeniu znajdzie się w materiałach pokonferencyjnych, które Muzeum Okręgowe w Tarnowie wyda we wrześniu 2011 roku.

Konferencja odbyła się pod Patronatem Honorowym Romana Ciepieli – Wicemarszałka Województwa Małopolskiego
Powrót do góry

O projekcie

Do lipca 2012 roku Muzeum Okręgowe w Tarnowie organizować będzie wydarzenia w ramach projektu „Jesień średniowiecza - wiosna renesansu - cykl wydarzeń kulturalno-naukowych". Jego realizacja możliwa...
czytaj dalej

Interaktywna mapa dojazdu

Zobacz >

Galerie
zdjęciowe

Zapraszamy do działu multimedia

Filmy

Strona zbiera informacje o ciasteczkach (cookies) na potrzeby analizy odwiedzalności serwisu. Korzystając z serwisu zgadzasz się na to. Obsługę ciasteczek możesz wyłączyć w opcjach swojej przeglądarki.