Language: PLENDEHU

Koncert zespołu „Floripari” w zamku w Dębnie.

2011-06-25

24 czerwca 2011 r.,  w Zamku w Dębnie odbył się pierwszy z koncertów muzyki średniowiecznej i renesansowej organizowany w ramach projektu „Jesień średniowiecz – wiosna renesansu – cykl wydarzeń kulturalno – naukowych”.

Wystąpił zespół „Floripari” z programem „KRÓLEWSKI DWÓR JAGIELLONÓW. Jeden dzień z życia dworu"

Wspaniały Dwór Królewski Jagiellonów promieniował na całą szesnastowieczną Europę chlubnym światłem mądrości i wiedzy oraz blaskiem sztuki. Nigdzie indziej mitologiczne muzy doglądające swych domen nie miały się tak dobrze, jak na Wawelu. Historia dopowiada, że jedną z najulubieńszych była Kaliope – muza sztuk muzycznych.

To tutaj – do Jagiellonów na Wzgórze Wawelskie – ściągały rzesze artystów i twórców wszelakich z całej Europy. Legenda mówi, że słynny dzwon Zygmunta szlachetne swe brzmienie zawdzięcza lutniowej strunie węgierskiego mistrza Bakfarka...

Królewski Dwór Jagiellonów... to koncert "opowiadany"; gawęda literacko-muzyczna o przypuszczalnym, ale możliwym dniu życia dworu królewskiego ostatnich dwóch Jagiellonów.

Koncertowi towarzyszyły warsztaty muzyki średniowiecznej i renesansowej prowadzone przez członków zespołu FLORIPARI. a po zakończeniu koncertu zainteresowane osoby mogły w scenerii sal dębińskiego zamku zgłębiać tajniki gry na różnych instrumentach oraz tańca z epoki.
Powrót do góry

O projekcie

Do lipca 2012 roku Muzeum Okręgowe w Tarnowie organizować będzie wydarzenia w ramach projektu „Jesień średniowiecza - wiosna renesansu - cykl wydarzeń kulturalno-naukowych". Jego realizacja możliwa...
czytaj dalej

Interaktywna mapa dojazdu

Zobacz >

Galerie
zdjęciowe

Zapraszamy do działu multimedia

Filmy

Strona zbiera informacje o ciasteczkach (cookies) na potrzeby analizy odwiedzalności serwisu. Korzystając z serwisu zgadzasz się na to. Obsługę ciasteczek możesz wyłączyć w opcjach swojej przeglądarki.