Language: PLENDEHU

Zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach w ramach projektu!

2012-03-01

Rozpoczynamy tegoroczną kontynuację naszego projektu! 
Na 2012 r. przygotowaliśmy w ramach projektu „Jesień średniowiecza – wiosna renesansu – cykl wydarzeń kulturalno – naukowych” kolejne atrakcyjne wydarzenia:
- 9 czerwca na tarnowskim Rynku odbędzie się Jarmark średniowieczny „Tędy król niejeden jeździł” – impreza plenerowa prezentująca średniowieczne rzemiosło i sztukę oraz pokazy i zabawy rycerskie. Imprezę zakończy koncert. Wydarzenie przeznaczone jest dla szerokiej publiczności. Osoby w każdym wieku znajdą coś dla siebie.
- Propozycją dla melomanów będą planowane na II kwartał kolejne koncerty muzyki dawnej w wykonaniu renomowanych artystów realizowane wyjątkowej scenerii Zamku w Dębnie.

Cały czas dla zwiedzających otwarta jest piwnicach Dębińskiego Zamku wystawa „W wojennej potrzebie”. Na ekspozycji wykorzystane zostały repliki uzbrojenia i wyposażenia wykonane przez uznanych polskich rzemieślników. Zobaczyć i podziwiać można miecze, zbroje oraz liczną broń drzewcową, w tym arcyciekawe przykłady broni plebejskiej.

W ubiegłym roku zrealizowano szereg wydarzeń w ramach projektu:
- w Tarnowie (w Gmachu Głównym i Muzeum Etnograficznym) odbyły się warsztaty rzemieślnicze (w zakresie dawnego druku, plecionkarstwa, kowalstwa, bednarstwa, garncarstwa, płatnerstwa)
- w Zamku w Dębnie zrealizowano trzy koncerty oraz warsztaty muzyki średniowiecznej i renesansowej
- w Zamku w Dębnie otwarto wystawę na temat historii uzbrojenia „Wojennej potrzebie”
- w Dębnie odbyła się wielka impreza plenerowa „Europejskie Spotkania Rycerskie”, która zgromadziła wielotysięczną widownię.
- przeprowadzono cykl zajęć edukacyjnych dla młodzieży w tarnowskim Ratuszu, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów tarnowskich szkół.


Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 oraz ze środków Województwa Małopolskiego
Powrót do góry

O projekcie

Do lipca 2012 roku Muzeum Okręgowe w Tarnowie organizować będzie wydarzenia w ramach projektu „Jesień średniowiecza - wiosna renesansu - cykl wydarzeń kulturalno-naukowych". Jego realizacja możliwa...
czytaj dalej

Interaktywna mapa dojazdu

Zobacz >

Galerie
zdjęciowe

Zapraszamy do działu multimedia

Filmy

Strona zbiera informacje o ciasteczkach (cookies) na potrzeby analizy odwiedzalności serwisu. Korzystając z serwisu zgadzasz się na to. Obsługę ciasteczek możesz wyłączyć w opcjach swojej przeglądarki.