Language: PLENDEHU

Warsztaty muzyki średniowiecznej i renesansowej

Warsztaty muzyki średniowiecznej i renesansowej organizowane w ramach projektu „Jesień średniowiecz – wiosna renesansu – cykl wydarzeń kulturalno – naukowych".

 

24 czerwca 2011 r., w godz. 16.00 do 18.00 w Zamku w Dębnie odbędą się warsztaty muzyki średniowiecznej i renesansowej prowadzone przez członków zespołu FLORIPARI. Zainteresowane osoby będą mogły w scenerii sal dębińskiego zamku zgłębiać tajniki gry na różnych instrumentach oraz tańca z epoki.

 

Ideą działalności Zespołu Muzyki Dawnej FLORIPARI jest przybliżanie ciągle mało znanej kultury muzycznej dawnych wieków. Istotnym przesłaniem dla FLORIPARI jest potrzeba odkrywania i prezentowania szczególnie polskiej dawnej sztuki muzycznej.

FLORIPARI utworzony przez absolwentów krakowskiej Akademii Muzycznej i Królewskiego Konserwatorium w Hadze (Holandia) wykonuje muzykę Renesansu i Baroku na instrumentach historycznych. Zespół uczestniczył w licznych kursach interpretacji muzyki dawnej. Szczególną wagę miały stypendia prestiżowej Dartington International Summer School (1993, 1994, 1995) w Anglii i wiążące się z nimi kontakty z artystami tej miary co Paul Goodwin, Emma Kirkby czy Anthony Rooley. Niektórzy z członków Zespołu zostali również uhonorowani stypendium Fundacji The David Reichenberg Trust z Londynu przeznaczonym na zakup instrumentów historycznych. Zespół – związany z Zamkiem Królewskim na Wawelu w Krakowie i występujący w nim na co dzień – prowadzi aktywną działalność koncertową, biorąc udział w festiwalach i koncertach w Polsce i za granicą.
Powrót do góry

O projekcie

Do lipca 2012 roku Muzeum Okręgowe w Tarnowie organizować będzie wydarzenia w ramach projektu „Jesień średniowiecza - wiosna renesansu - cykl wydarzeń kulturalno-naukowych". Jego realizacja możliwa...
czytaj dalej

Interaktywna mapa dojazdu

Zobacz >

Galerie
zdjęciowe

Zapraszamy do działu multimedia

Filmy

Strona zbiera informacje o ciasteczkach (cookies) na potrzeby analizy odwiedzalności serwisu. Korzystając z serwisu zgadzasz się na to. Obsługę ciasteczek możesz wyłączyć w opcjach swojej przeglądarki.